sivilce nasıl geçer bitkisel çözüm Sivilce Nasıl Geçer Doğal ve Bitkisel Çözümler Sivilce Nasıl Geçer Doğal ve Bitkisel Çözümler sivilce nasil gecer bitkisel cozum
sivilce nasıl geçer bitkisel çözüm

Sivilce Nasıl Geçer Doğal ve Bitkisel Çözümler

Sivilce nasıl geçer ve sivilce yüzde oluştuktan sonra yanlış yapılan tedavi sonucu yüzde sivilce izleri nasıl geçer doğru yöntemleri bilmek gereklidir. Aksi halde ömür boyu yüzünüzde taşırsınız sivilce izlerini.

Cildin aşırı yağ salgılaması sonucu meydana gelen sivilceler dönem dönem her insanın yaşadığı bir cilt problemidir. Özellikle karma ve yağlı cilt tipine sahip olanlarda bu sorun daha sık görülmektedir.

Sivilce probleminin ciddi boyutta olduğu kişiler muhakkak bir dermatoloji uzmanından yardım almalıdır. Ancak dönem dönem oluşan ve çok ciddi boyutta olmayan sivilceler için cilt temizliği ve kozmetik ürün kullanımına dikkat ederek, çeşitli doğal yöntemler uygulayarak çözüm bulmak mümkündür. İşte sivilce problemi yaşayanların dikkat etmesi gereken bazı noktalar:

Sivilce nasıl geçer bitkisel çözüm

Cilt Temizliği: Ciltteki fazla yağı kontrol altına almak için cilt temizliğine özellikle dikkat etmek gerekir. Sivilce problemi yaşayan kişiler her akşam makyajını temizledikten sonra mutlaka yağlı cilde uygun bir tonik kullanmalıdır. Tonik olarak doğal gülsuyu da kullanılabilir. Gülsuyu ciltteki kiri temizler ve cilde kurutmadan canlılık verir. Haftada bir yüze peeling uygulamak da ölü derinin atılmasını sağlayarak cildin yağını dengeler.

Kozmetik Ürünleri: Kozmetik ürünü seçerken mutlaka su bazlı ürünler tercih edilmelidir. Yağ bazlı ürünler sivilcelerin artmasına sebep olur. İçeriğinde çay ağacı yağı bulunduran kozmetik ürünleri sivilceli cilt için uygundur. Hyaluronik asit içeren ürünler de sivilcelere iyi gelmektedir. Hyaluronik asit sivilce izleri için de olumlu sonuç vermektedir. Piyasada bulunan doğal kil maskeleri de yararlı olmaktadır.

Kozmetik Fırçalarının Temizliği: Makyaj fırçaları günlük kullanıldığı ve ürünlerle sürekli temas ettiği için mikroorganizma oluşumuna açıktır. Bu da cilt için tehlike oluşturmaktadır. Kullanılan makyaj fırçaları ve süngerler haftada bir kez ılık su ve şampuanla temizlenmelidir. Rengi çıkana kadar iyice yıkanmalı ve cilde zarar vermemesi için şampuan kalıntıları gidene kadar durulanmalıdır. Ayrıca ciltle sürekli temas eden havlu ve yastık kılıflarının temizliğine de dikkat edilmelidir.

Sivilce Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Kimyasal içerikli kozmetik ürünleri yerine doğal ürünlerin tercih edilmesi sivilceler için daha sağlıklıdır. Cilde zarar vermez, daha ekonomiktir ve düzenli uygulanacak doğal yöntemler sivilcelere karşı daha etkilidir.  İşte günlük evde uygulayabileceğiniz etkili ve  pratik yöntemler:

-Cildi kükürt sabunuyla yıkamak fazla yağı alır ve sürekli kullanımda sivilceleri kurutur.

-Kayısı yağını bir pamuğun üzerine damlatarak cilde uygulamak hem sivilce hem siyah noktalar için etkilidir.

-Doğal maden suyunu tonik olarak kullanmak cildi derinlemesine arındırır ve tazelik verir.

– Asprin içerdiği salisilik asit sayesinde sivilcelere karşı etkisi en iyi bilinen üründür. 5 adet asprini 2 damla limon suyuyla karıştırarak sivilcelerin üzerine uygulayın.

-Etkisi iyi bilinen bir başka ürünse talk pudrasıdır. 2 çorba kaşığı talk pudrası 3- 4 damla limonla karıştırılarak göz çevresi hariç tüm yüze uygulanır. Talk pudrası cildin fazla yağdan arınmasını sağlar. Bu karışım sivilce izleri için de etkili olmaktadır.

– Kısa sürede sivilcenin şişliği azaltılmak isteniyorsa bunun için sivilcelerin üzerine az miktarda diş macunu uygulanabilir. Şişkinlik ve kırmızılık kısa sürede azalacaktır. Ancak içeriğindeki kimyasallardan dolayı bu uygulama sık yapılmamalıdır. Sık uygulanırsa cildi kurutabilir.

error: Copyright! Yaşamloji