selülit selülite iyi gelen yiyecekler Selülite İyi Gelen Yiyecekler sel  lit
selülit

Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülit, cilt altında mevcut bulunan yağ birikintileri, çoğu zaman her kadının kalça altında görülmektedir. Bilimsel çalışmalar sonucu her 10 kadından birinde mutlaka selülit bulunduğu ispatlanmıştır. Biz bu selülitleri kilolara bağlamaya çalışsak da durum genlerimize bağlı olarak hareket etmektedir. Genlerin taşımasının üzerine bir de vücudumuzda bulunan toksinlerin atılamaması ve hormonların farklılık göstermesi de önemli rol oynamaktadır. Peki, selülite iyi gelen yiyecekler nelerdir? Selülitlerden nasıl daha kolay kurtulma şansımız bulunmaktadır.

Vücutta ortaya çıkan selülitlerin portakal kabuğuna benzer, pütür pütür yağ birikintilerinin oluşması ve bu görünümü düzenlemek için doktordan tavsiyeler alabileceğiniz gibi ev içinde doğal yöntemler sayesinde de kurtulma fırsatına sahipsiniz. Bu sorundan kurtulmak için pahalı ve bilmediğiniz kozmetik ürünlerini kullanmanız gerek kalmadı. Sizde doğal yolları deneyerek muhteşem sonuçları elde edebilirsiniz.

Selülitlerin Sevmediği Yiyecekler

Brokoli; Besin değerlerine bakacak olursak birden fazla sebze içinden değerleri yüksek olan ve birçok amaçlı sağlığa iyi gelen yiyecekler arasında yer alıyor. Güzellik açısından da oldukça faydalı ve kullanışlı olan brokoli selülitlerde de oldukça faydalı. İçerisinde bulunan alfa lipoik asitlerine sahip olduğu için diğer meyvelerden başka bir yere koymamız mümkün oluyor. Liflerinde sertleşmesini engelleyerek sporcularında sık kullanması gereken yiyecekler arasında yer almayı hak kazanıyor.

Domates; Biliyoruz ki domatesin rengi bizi baştan çıkarmaktadır. Bu renge sahip olmasında yardımcı olan özelliği ise ilk olarak kadınlarda muhteşem bir antioksidana dönüşmesi oluyor. Böylelikle de kan dolaşımının hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır. C ve E vitamini açısından zengin olan yiyecek vücutta bulunan selülitlerin geçmesine de yardımcı olur.

Elma Sirkesi; Vücudunuz için muhteşem bir detoks içeceği hazırlamak istiyorsanız, yemeklerinize karıştırmaya başlayabilirsiniz. Bağırsak içinde yer alan zararlı bakterilerin geçmesine yardımcı olan bu sirke sayesinde karın ve kalçada bulunan su tutulmalarının da geçmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda selülite iyi gelen yiyecekler arasında yer alarak bayanların gözdesi haline gelebilir.

Kişniş; Maydanozu andıran bir yapıya sahip olması ile bilinen, fakat daha ağır bir kokusu ve tadı olan yiyecek çeşitlerindendir. Salatalarda kullanarak lezzetli bir salata ortaya çıkarma fırsatına sahip olabilirsiniz. Kişniş selülitü ortadan kaldırmak için önerilmesinde ana kaynak ise vücut içinde bulunan yağlara iyi gelmesi oluyor. Yağ toksinleri zamanla yayılır ve çirkin bir görünüm oluşturur. Bunun asıl nedeni ise toksinlerin ve ağır metallarin dağılması oluyor. Kişniş ise bu zararlı olan vücuttaki yağları bir arada toplayarak atılmasında yardımcı oluyor.

Kuşkonmaz; İltihapları yok olmasında ki etkisi sayesinde en çok tercih edilen yiyecekler arasında yer alıyor. Vücutta oluşan gazların oluşturduğu şişkinliklerde de etkili olan bu yiyecek selülite iyi gelen yiyecekler arasında da yer almayı hak ediyor. Toksinlerin atılmasında ve kan dolaşımının hızlı olmasını sağlaması açısından vücudun arınmasında yardımcı olan yiyecektir.

Muz; Hepimizin severek yemeyi tercih ettiği muhteşem bir enerji kaynağıdır. Aynı zamanda ciltte de muhteşem sonuçlar vermesi, çinko gibi mineralleri içinde bulundurması oluyor. Muzun içinde potasyum, kan akışının da hızlanmasına yardımcı oluyor. Birden fazla yararının yanı sıra sülilüte de iyi gelerek bayanların gözdesi haline geliyor.

Salatalık; Hangi yaşta olursanız olun, vücut içinde su toplanması nedeni ile selülit oluşumları ortaya çıkar. Durum böyle olunca salatalık idrar söktürücü yiyecekler arasında yer alırken vücutta bulunan suyun atılmasına yardımcı olurken toksinlerin atılmasında da büyük faydası bulunmaktadır.

Sarımsak; Birden fazla yararı mevcut bulunan sarımsağın insanlar ve uzmanlar tarafından doğal bir antibiyotik olarak kabul edildiği bir gerçek. Kolesterolü düşürmesi, tansiyonu düzenlemesi ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde muhteşem bir etkiye sahip olmasının yanı sıra bayanların sorunu hale gelen selülitlerin geçmesinde de oldukça etkilidir. Aynı zamanda kan dolaşımını düzenleyerek ve vücudumuzda bulunan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olarak da oldukça faydalı.

Su; Günlük olarak boyumuz ve kilomuz doğrultusunda içilmesi gerek miktarı tüketmemizde birçok yönden faydası bulunmaktadır. Cildi güzelleştirmesinin yanı sıra vücutta birikerek atılamayan suyun atılmasına da yardımcı olur. Su detoks özelliği taşırken selülite iyi gelen yiyecekler arasında da yer alıyor.

Yeşil Çay; Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak yağ emilimini de önlediği bilinen yeşil çay, diyet yapan insanlar içinde bire bir iyi gelen bir içecektir. Selülitin yol açmış olduğu portakalımsı görümü ortadan kaldırmak içinde kullanılabilir. Vücut içinde depolanmış olan yağların yeşil çay sayesinde çözülerek vücuttan atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda vücutta kötü aitlerin atılması için yani detoks etkisi de yaparak her türlü sağlık açısından faydaları bulunmaktadır.

error: Copyright! Yaşamloji