pudra fondöten sivilce pudra fondöten sivilce Pudra Fondöten Sivilce Yapar mı, Çıkarır mı? sivilce yapar     kar  r m

Pudra Fondöten Sivilce Yapar mı, Çıkarır mı?

 Pudra Fondöten Yüzde Sivilce Yapar Çıkartır mı?

Genel olarak cilt de pürüzsüzlük etkisi amaçlanarak sürülen ürünün pudra haline pudra fondöten denilmektedir. Bu yüz yapısını geçici olarak pürüzsüz bir hale getirmek için kullanılır. Genel olarak kozmetik ürünlerinin hepsinde kimyasal madde kullanıldığı için cilt üzerinde de birçok zararı bulunuyor. Fondöten ise cilt tabakasını kaplayarak hava almasını engeller ve yağlı bir özelliğe sahiptir. Bu cilt üzerine sürülen fondöten ciltte göz ile görülemeyen gözenekleri doldurması ile yüz üzerinde sivilce oluşmasına sebep olur. Bunun öncesinde kullanılan nemlendiriciler bile çok az bir koruma etkisi yapmış olur.

Bu problemi önlemek için birçok marka bitkisel bir yol arama içine girmiştir. Bunun sonucunda ise bitkisel içerikli pudra fondöten üretmişlerdir. Fakat bunlarda gözenekleri bir şekilde kapattığı için ciltte yağlar dışarı atılamadığından dolayı, yüzde bulunan ürün silindikten sonra bir patlak vermesi sonucunda sivilce yapar.

Bu yüzden dolayı fondöten seçimi yaparken en dikkat edilmesi gereken içerisinde bulunan faktörlerdir. İkinci bir dikkat edilmesi gereken ise kaliteli bir ürün kullanımı sivilce çıkma olasılığını minimum seviyeye düşürmektedir. Bu ürünleri günlük hayatında sık bir şekilde kullanım olmaz. Ve cilde yapılan uygulamalar gece yatmadan kesinlikle yıkanmalı ve cildin hava alması sağlanmalıdır.

Yüzde Sivilce Yapmayan Fondötenler Hangileri:

Yüz için fondöten seçerken su bazlı kullanmalı sebebi ise, yağ bazlı olanlar kadar vücutta bir tabaka oluşturmaz ve yağlıya oranla gözenekleri daha az kapatır.daha Tercihi yapılırken illa yağlı alacaksanız yağ oranının kesinlikle düşük seviyede olmasına ve bitkisel ürün olmasına öncelik verin yoksa sivilce çıkarır. Bunun için pudra kullanan kimselerden bilgi alarak tercih edebilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji