nasır nasıl geçer nasıra ne iyi gelir  Nasır Nasıl Geçer ve Nasıra Ne İyi Gelir Bitkisel Tedavi nasir nasil gecer nasira ne iyi gelir
nasır nasıl geçer nasıra ne iyi gelir

Nasır Nasıl Geçer ve Nasıra Ne İyi Gelir Bitkisel Tedavi

Nasır Nedir

Cilt sürtünme ve basınca maruz kalması sonucu dairesel bir şekilde sert bir tabaka oluşturur. Bu sertleşmeye nasır denir. Nasır insan vücudunda en fazla ayaklarda kendini belli eder. Ayak üstleri, ayak parmakları arası ve ayak tabanında sıkça görülen bir problemdir. Bunun haricinde diğer vücut uzuvlarında da kendini belli etmektedir.

Nasırın sürekli olarak ayaklarda oluşmasının temel sebepleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki bireyin ayağının boyutuna uygun ayakkabıya sahip olmamasıdır. Ayağından büyük ayakkabı kullanan bireyler sürtünme sonucu sertleşme yaşayabilmektedir.

Bunun dışında bayanlarda nasır görülmesinin sebepleri arasında ise yüksek topuk ayakkabı bulunmaktadır. Yüksek topuk ayakkabı sahip olan bayanlar ayak şekli değişmesi ve ya rahat edememe gibi problemler ile karşılaşması muhtemeldir. Bu nedenlerden dolayı ciddi oranda nasır ile karşılaşmak normaldir. Çorapsız ayakkabı giymek, normalde fazla yürümek, ağır işler yapmak, el ile para kazanan kişiler ve ayak ve ya elde baskı oluşturan spor ile uğraşan kişilerde büyük bir sıklıkla görülmektedir.

Ayak kemikleri çarpık olan bireylerin ve ya sorunlu ter bezi olan kişiler, vücudundan siğil izi bulunan kişilerde oluşma olasılığı çok daha yüksektir. Şeker hastalarının ayaklarında kan akışı yavaş olmasından dolayı nasıra yakalanma oranları daha yüksektir. Böyle durumları bulunan kişiler doktora başvurarak önlemlerini almalıdırlar.

Nasır Nasıl Geçer

Vücut yapısı olarak kalın bir cilt ve ya sert çıkıntılar nasır belirtileri arasındadır. Nasır yürüme anında ciddi bir acı vermektedir. Günlük yaşantınızı etkilemesi mümkün olan bu nasırlarınızı doktorunuza göstermeniz gerekir. Nasırın iyileşmesi için temel bir süreç geçmektedir. Bu süreç içerisinde de sürtünme ve baskı tamamen ortadan kalkmalıdır. Bunun dışında ilaç ve ya losyon yardımı ile nasırlardan kurtulmak mümkündür. Nasır nasıl geçer, ne iyi gelir tarzında soruları çevreniz sık bir şekilde duymanız mümkündür. Nasır nasıl geçer ve nasıra ne iyi gelir diye düşünen için bu yazımızı okumalarını öneririz.

Nasıra Ne İyi Gelir

Nasır bitkisel tedavi yöntemleri bireyin ciddi anlamda uygulaması gereken ve ihmal etmemesi gereken bir durumdur. Nasır nasıl geçer diyen kişiler bu önlemleri alarak hayatlarına daha iyi bir şekilde devam etmeleri mümkündür.

nasıra bitkisel tedavi yöntemleri  Nasır Nasıl Geçer ve Nasıra Ne İyi Gelir Bitkisel Tedavi nasir bitkisel tedavi yontemleri
nasıra bitkisel tedavi yöntemleri

Nasır için Ponza Taşı ( Topuk Taşı )

Topuk taşı nasırın iyileşmesi adına etkili bir ilaç yöntemidir. Ponza taşı ile ölü deri barındıran sert kısım yok edilir ve ağrı azaltılır. Ağrının azalması ile iyileşme süresinde büyük bir hız kazanılmış olacaktır.

Cildi yumuşatmak adına yatmadan önce ve ya sıcak su ardından ayakların ortalama bir 10 dakika kadar taşlanması ile birey daha rahat bir yaşam alanına sahip olacaktır. Diğer bir şekilde de ayakların kurumasının ardından yavaş bir şekilde tahriş etmeden ponza taşının kullanılması sonucu ölü deriyi vücuttan tamamen kaldırmış olursunuz. Bu işlemin arkasına ayağınızı temizleyin ve bir pamuğun içerisine yumuşaması adına hint yağı sürüp ayağınıza yapıştırmanız önerilir. Bu işlemi nasır tamamen geçene kadar her gün yapmalısınız ki nasır sizin için bir sorun haline gelmesin.

Nasıra iyi gelen beyaz sirke

Beyaz sirke nasırların tedavisi adına düzenlenmiş farklı bir ilaçtır. İşe yararlılığı test edilmiş ve onaylanmış olan bu ilaç içerisinde bulunan yüksek asit ile cildin yumuşamasını sağlamaktadır. Beyaz sirke ile mantar enfeksiyonu tarzında sorun yaşayan bireylerinde kullanılması önerilmektedir. Ayakların enfeksiyon riskini azaltan bu ilaç ile yaşamınızı daha kaliteli bir hale getirmeniz mümkündür. Uyumadan önce bir bardak içerisine bardağın bir bölü üçü kadar sirke karıştırmayı ve bu seyreltilmiş sirkeyi nasırlı bölgeye uygulayarak yumuşaması sağlanır. Bu işlemi tamamlamanın ardından sabah kalktığınızda ponza taşı ve ya tırnak törpüsü yardımı ile oluşan kalıntıları dökmeniz muhtemeldir. Nasır tutan bölgeyi nemli tutmak adına bu bölgeye zeytinyağı ve ya Hindistan cevizi yağı sürmekte fayda vardır. Bu işlemi nasır tamamen yok olana kadar her gün yapmanız gerekmektedir.

Nasıra iyi gelen karbonat

Karbonat içerisinde bulunan bileşenler ile doğal bir peeling görevi sürmektedir. Aynı zamanda da iyileşme sürecini arttıran bu ilaç ile çölü derilerin vücuttan atılmasını büyük ölçüde gerçekleştirmiş olursunuz. Nasırlı bölgeye uygulan bu sistem ile ciddi bir enfeksiyon problemini ortadan kaldırmış olursunuz.

Ilık su içerisine 2-3 yemek kaşığı kadar karbonat eklemelisiniz. Ayaklarınızı bu karbonatlı su içerisinden 10-15 dakika kadar bir süre tutmalısınız. Bu işlemin ardından ölü derileri vücuttan atmak için ponza taşını kullanarak nasırlı bölgeyi yavaş bir şekilde ovmanız gerekmektedir. Bu ovma işlemini deriyi tahriş edecek herhangi bir şekilde yapmanız önerilmemektedir.

Bunun dışında bir miktar su içerisine limon suyu ve ya karbonat ekleyerek macun kıvamına getirilmelidir. Bu macun nasırlı bölge üzerine sürünmelidir. Sürülen bölge gece boyunca açık kalmalıdır ki hava ile temas etsin ve sertleşsin, ertesi sabah uyanmanız ile birlikte ılık su yardımı ile macunu temizlemeniz gerekir ve bu ponza taşı ile nazik bir biçimde ovmanız önemli bir unsurdur. Nasır vücuttan gidene kadar bu işlemin sürmesi sizi daha rahat bir yaşama kavuşturacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji