kayısı çekirdeği yağı faydaları  Kayısı Çekirdeği Yağı ve Faydaları kayisi cekirdegi yagi faydalari
kayısı çekirdeği yağı faydaları

Kayısı Çekirdeği Yağı ve Faydaları

Kuru ciltlere çok faydalı olan kayısı çekirdeği yağı, bayanlarda kaş ve kirpiklerde kullanılabilen çok faydalı bir bitkisel yağ çeşididir. Yüzdeki aknelerin temizliği için de kayısı çekirdeği yağı çok faydalı olacaktır. Dudak kuruluğu içinde kayısı çekirdeği yağı aynı şekilde fayda sağlayabilmektedir.

Kayısı çekirdeği yağının kullanıldığı yerler olarak kaş, kirpik, dudak, eller, ayaklar, basen bölgesi ve vücudun belirli bölgeleri sayılabilir. Kayısı çekirdeği yağı faydaları olarak şunları belirtebiliriz. Özellikle doğum sonrası oluşan karın bölgesi çatlakları için fayda sağlamaktadır. Kayısı çekirdeği yağı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, bir yemek kaşığı kayısı çekirdeği yağını karın bölgesine masaj eşliğinde sürebilirsiniz. Kayısı çekirdeği yağının kullanım şekilleri konusunda ise şu bilgileri verebiliriz.

Soğuk havalarda kuruyan ciltleriniz için bir çay kaşığı kayısı çekirdeği yağını cildinize güzelce sürebilirsiniz. Kaşlarınız içinde bir pamuğa kayısı çekirdeği yağı damlatarak kaş bölgenize sürebilirsiniz. Uzamayan kirpikleriniz için bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize sürünüz. Basen bölgesini sıkılaştırmak istiyorsanız, kayısı çekirdeği yağından sürerek bir streç film ile sararak fayda görebilirsiniz.

Kış aylarında insanların dudaklarında rüzgar sebebiyle kuruluklar oluşmaktadır. Böyle durumlar kayısı çekirdeği yağı çok faydalı olacaktır. Gece yatmadan ve sabah kalktığınızda dudaklarınıza kayısı çekirdeği yağından sürebilirsiniz. Akşam yapılacak olan bu işlem çok daha faydalı olacaktır.

Kayısı çekirdeği yağı faydaları arasında olan cilt bakımı son derece önemlidir. Gece yatmadan önce yapılan kayısı çekirdeği bakımı siz gece uyurken cildinizi onarıyor olacaktır. ‘’Kayısı çekirdeği yağı faydaları’’ konusunda şu bilgiyi de verebiliriz. Bebeklerdeki gaz sancısı durumları içinde bebeğinizin ayak topuklarına kayısı çekirdeği yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Kayısı çekirdeği yağı ciltte oluşan birçok soruna çözüm sağlamaktadır. Bunlardan bazıları topuk çatlaklıkları ve doğum sonrası oluşan çatlaklıklarıdır. Ayrıca göz çevresindeki kırışıklıkları onarıcı özelliği de bulunmaktadır. Ellerde de oluşan kuruluklara da çok iyi gelen kayısı çekirdeği yağı, kesinlikle kullanabileceğiniz doğal yağ çeşitlerinden bir tanesidir. Cildinize parlaklık verebileceği için çok daha güzel görünmenize de etki edecektir. Kesinlikle tavsiye edebileceğimiz en güzel doğal bakım ürünleri arasına girebilecek özellikleriyle, kayısı çekirdeği yağından çok iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Yumuşacık bir cilt için kayısı çekirdeği yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca kaliteli olan kayısı çekirdeği yağlarını tercih etmeniz son derece önemli olacaktır. 

error: Copyright! Yaşamloji