göz altı morlukları nasıl geçer göz altı morlukları nasıl geçer Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Bitkisel Tedavisi goz alti morluklari nasil gecer
göz altı morlukları nasıl geçer

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Bitkisel Tedavisi

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer ve Tedavisi için tıbbi anlamda tedavi edilmesi için öncelikle nedeni araştırılmalıdır. Örneğin göz çevresindeki morlukların nedeni koyu bir ten rengine sahip olmak ise ciltte beyazlatma işlemi uygulanır. Gözaltı morluklarını tedavi etmek adına kimyasal peeling ve lazer tedavisi yöntemi yoğun olarak kullanılan yöntemlerdir. Gözaltı bölgesi oldukça ince bir yapıya sahiptir ve bu yöntemler ince bir soyma işlemi gerçekleştirerek tazelenen bir cilt yapısı oluşturur.

Gözaltı bölgesinde küçük yağ bezecikleri vardır. Bu bezecikler ince deri nedeniyle eriyip yağların gözaltı bölgesine yayılmasına neden olur. Bu durumda bölgeye özel olarak tasarlanmış dolgu maddeleri enjekte edilerek karartı görüntüsünün azaltılması sağlanır.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

Gözaltı morluklarının sonradan oluşmaması adına bazı önlemler almak mümkündür ve bu önlemleri evde kendi başınıza alabilirsiniz. Örneğin cilt tipinize ve özelliklerine uygun olarak belirleyeceğiniz kozmetikler oldukça başarılı sonuçlar verecektir. Cilt yapınızı iyi tanımalısınız ve böylece oluşabilecek olumsuz reaksiyonları önlemelisiniz. Eğer ki cildiniz hassas ise onunla temas edebilecek şampuanı bile dikkatli seçmeniz gerekmektedir. Yüz bölgesi oldukça hassastır ve bu bölgede kullanılan kremler ciltte tahriş edici bir özelliğe sahip olmamalıdır.

Gözaltı morluklarının oluşmasında baş etkenlerden birisi de uyku düzenidir. Oldukça öneme sahip olan uyku düzeni yerinde olmalıdır. Gün içerisindeki yorgunluklar, bilgisayar ekranıyla fazlaca karşı karşıya kalmak gözaltı morluklarına neden olabilmektedir.

Kendinize dengeli bir beslenme planı oluşturmalısınız. Dengeli beslenme vücutta var olan kansızlığın giderilmesine de oldukça yardımcı olacaktır ve böylece morluklardan kaçınılmış ve kurtulunmuş olunacaktır.

Sabahları uyandığınızda ekseriyetle göz çevrenize buz koymanız morlukların azalmasına yardımcı olur. Ayrıca daha sonra çay tamponu da yaparak renk dengesini sağlayabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına Uygun Kozmetikler

Gözaltı morluklarına uygun kozmetiği belirlemek için ilk yapılması gereken şey bu morluklarının nedenini bulmaktır. Örneğin gözaltı morluklarının nedeni yorgunluktan ötürü damarların şişmesiyse onarıcı etki yaratan kozmetik ürünlerden faydalanılabilir. Gözaltına uygulanan bu kremler genellikle krem formunda olup, o bölgede bulunan damarların büzüşmesini sağlar ve şişliği, morluğu ortadan kaldırır.

Cilt yapınız koyu renkte ise ilk olarak başvuracağınız işlem kapatıcı kremlerdir. Bu kremler homojen bir görüntü sağlar ve cildin diğer bölgeleriyle eşit bir ren transı oluşmasını sağlar. Cilde parlaklı verir. Fakat kalitesine güvenmediğiniz ürünleri kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir.

Temel anlamda oldukça alerjik biriyseniz gözaltlarınız tahriş olmaya oldukça açık bölgelerdir. Tahrişi azaltıcı kremler bu durumda imdadınıza yetişecektir. Cilt tipinize uygun kremleri belirleyerek morluklardan kurtulabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları Bitkisel Tedavisi

Dış etkenler neticesinde gözaltı morlukları yaşıyorsanız doğal yöntemler oldukça yapıcı sonuçlar elde etmenize neden olacaktır. Uykunuzu yeterince alamadığınız gecelerin sabahında gözaltlarınıza dilerseniz yeşil dilerseniz de siyah çay ile banyo yaptırarak morlukların önüne geçebilirsiniz. Alerjen biriyseniz ilk önlem alerjen maddelerden uzak durmak olacaktır. Ayrıca uygulayacağınız buz kompleksi morlukların giderilmesinde oldukça etkilidir. Genetik etkenlerden dolayı oluşan morluklar doğal yöntemlerle giderilemez.

Basur Kremi ile Morluk Gidermek

Basur kremi temel açıdan incelendiğinde damarlardaki şişmeyi azaltmak için üretilmiş kremlerdir. Mantıken bakıldığında yarar sağlayabilir gibi düşünülse de basur kreminin uygulandığı cildin yapısı ile gözaltı bölgesinin yapısı oldukça farklıdır. İyi bir sonuç elde etme adına yapılan bu işlem daha büyük sorunlara yol açabilir ve morlukların yanı sıra yaralara neden olabilir. En uygun olanı bir hekime danışılarak alınan ürünlerdir. Basur kremlerini gözaltı morluklarına kullanmak sakıncalıdır ve garantisi yoktur. Bu sebeple cilt güzelliğinin korunması için uzak durulmalıdır.

error: Copyright! Yaşamloji