göbek eritme egzersizleri göbek eritme Göbek Eritme ve Göbek Eritme Egzersizleri g  bek eritme egzersizleri
göbek eritme egzersizleri

Göbek Eritme ve Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek eritme, göbekte bulunan yağları yakıp daha güzel görünmek için değil, aynı zamanda sağlıklı olmak için de yapılması gereken bir eylemdir.

Göbek Erimesi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Göbek eritme işlemlerindeki ilk basamağın düzenli egzersizler olduğu belirtilmiştir. Her gün yaklaşık bir yarım saat kadar vakit ayırarak yapılacak egzersizler göbek çevrenizde hareketler meydana getirecek böylece kilo vermeniz daha kolay olacaktır.

Egzersizler dışında gün içinde sık sık hareket halinde olmaya özen gösterin. Bunların dışında yenilen ve içilenlere dikkat edilmesi gerekiyor. Göbek bölgenize birtakım yağlar kullanmanız göbek incelmesi adına faydalı olacaktır.

Göbek Eritme Diyeti Nasıl Olur?

Bölgesel olarak yağlanma en fazla göbek çevresinde erkeklerde ve bayanlarda olur. Yağlanmanın bu bölgede oluşmaması ve oluştuysa da kaybolması için belirli diyet ve spor yapılmalıdır. Göbek çevresinde oluşan yağlanmanın temelini karbonhidratlı yiyecekler oluşturduğu üzere yapacağınız göbek eritme diyeti daha çok karbonhidrata ağırlık verilerek olacaktır. Göbek çevresindeki yağları yakmak için uygulayacağınız bu diyet sayesinde daha forma bir vücuda sahip olarak daha rahat hareket edip, daha sağlıklı olacaksınız.

Göbek Eritme Diyetinin Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Gün içerisinde en az 6 – 8 bardak arası su için ve bağırsaklarınızın çalıştığına emin olun. Göbek eritme diyeti içerisinde ki karbonhidrat besinleri sadece tadımlık olarak uygulayın. Bu süreç içerisinde porsiyonlarınızı küçük tutmaya çalışın. Tuzu yemeklerde abartmayın dışarıdan alacağınız ürünlerin light olmasına özen gösterin. Göbek eritme diyeti uygulamasında tüketeceğiniz karbonhidratlı yiyeceklerin en hareketli olduğu zamanlar sabah ve öğlen zaman dilimlerinde tüketin. Karın bölgenizde yağ yakımı gerçekleşmeye başladıktan sonra daha orantılı bir şekilde göbeğinizin toplanması için göbek kısmını çalıştıracak egzersizler yapın.

Bilimsel Olarak İspatlanmış Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Şeker yemeyin ve şekerle tatlandırılmış yiyeceklerin yanından bile geçmeyin.

Daha fazla protein tüketmek göbek eritmek için en iyi uzun dönemli stratejidir.

Karbonhidratları azaltın.

Diyet lifi içeren gıdaları tüketin. Özellikle de yapışkan olan lifleri içerenleri.

Aerobik göbek eritmede çok etkili,

Yediklerinizi takip edin ve neyi ne kadar yediğinize dikkat edin.

Erkeklerde Göbek Eritme Farklı Mıdır?

Erkeklerde kilo verme olayı kadınlara göre daha başarılı çünkü hormon al dengeleri yağlanmaya engel, mutfakta daha az zaman harcarlar, genelde daha az aktif yaşantıları var, alkole daha çok maruz kalabiliyorlar,  stres yaşamaları daha muhtemel oluyor, beslenmelerine dikkat eden bayanlardaki öz güven gibi daha rahat ifade edemiyorlar kendilerini, bunun gibi bir çok örnek olabilir.

Ne Gibi Göbek Eritme Aletleri Vardır?

Göbek eritmek için günümüz teknolojisiyle birçok aletler yapılmıştır. Bunların başında titreşimli ve elektrikli kemerler ve göbek eritme bantları gelir. Titreşimli kemerler titreşim sebebi ile yağların harekete geçmesi ve erimeye sebep olmasını amaçlayan kemerlerdir. Elektrikli kemerler ise kemerin elektrikli sinyaller yollayarak kasların hareket etmesini sağlayan kemerledir. İnsan kasları elektrik sinyali ile çalıştığı için bölgesel zayıflama etkisi görülebilir. Göbek eritme bantları, mide ve sindirim sistemine etkileyerek tüketilmiş her türlü gıdaların için de olan yağları seçip, ayrıştırarak vücuttan atılmasını sağlayarak kilo oluşumunu engelleyen ve gece kullanılmak üzere geliştirilmiş yeni nesil ürünüdür.

Göbek Eritmek İçin Uygulanabilecek Karın Bölgesi Egzersizleri Nelerdir?

Mekik Çekme: Yumuşak bir yere sırt üstü uzanın ve öne doğru bükülün, karın kaslarınızın çalıştığını hissedecek kadar bükülmeniz yeterli. Yapabileceğiniz kadar tekrarlayıp 3 set yapın.

Bacak Kaldırma: Sırt üstü yere uzanın bacaklarınızı yukarı kaldırın ve iki saniye bekledikten sonra yavaşça indirin.

Ters mekik Çekmek: Yere yüzüstü uzanın ve ellerinizi ensenizde kavuşturun. Üst bedeninizi arkaya doğru bükebildiğiniz kadar bükün. 4 set yaparak hareketi bitirin.

Bacak Çekme Hareketi:  Tekrar alt karın bölgenizi çalıştırmak için yere sırt üstü uzanın dizlerinizi sırtınıza kadar çekin ve bükebildiğiniz kadar bükün. 3 set yapmaya çalışın.

Göbek Eritmede Bitkisel Çözüm

Bitkisel olarak karın bölgemizi eritmek istiyorsak doğal domates sularını günde bir defa tüketin. Diğer bir bitkimiz olan maydanoz ve limon bunları sabah kahvaltısından önce 1 ay boyunca tüketmeniz yeterlidir.  Diğer bir besinimiz ise yoğurttur. Yoğurdun içerisinde bulunan esasiysen bir yağ asidi var. Yoğurdun içinde bulunan bu asit kilo vermemizi sağlayan yağ asididir. Göbek eritmede etkili olması için günde iki bardak tüketilmesi gerekmektedir. Bunların yanında göbek erimesi için faydalı olacaklar mate çayı gibi, kekik, çoban çökerten, barut ağacı kabuğu, yeşil çay ve sinirli ot gibi bulunan bitki çaylarının faydasını göbek yakarken göreceksiniz.

Egzersizleri Bıraktıktan Sonra Tekrar Göbeğiniz Çıkar Mı?

Göbek eritmek için sarf ettiğiniz enerji kadar sarf etmesin yeterli olacaktır. Eğer tekrar o kötü formunuza dönmek istemiyorsanız, form da kalmak istiyorsanız, düzenli bir şekilde egzersizlere devam etmelisiniz. Bu sayede hep formda kalacaksınız ve nefes almak bile daha rahat gelecektir. Bunu zamanla gözlemleyeceksiniz ve egzersizleri bırakmayacaksınız.

error: Copyright! Yaşamloji