Yüzümüz hepimiz için çok önemlidir. Yalnızca bayanlar değil erkekler de yüzüne bakarken, yüzüyle ilgilenirken ayna karşısında saatlerini harcayabilir. Hepimiz yüzümüzün daha güzel, daha parlak, daha göz alıcı gözükmesini isteriz. Yağsız ama aynı zamanda da kuru olmayan, hiç kırışmayan bir yüzü kim istemez ki.

İşte bu yazımızda evinizdeki, mutfağınızdaki besinlerle yapabileceğiniz maskelere bakacağız. Evde yapabileceğiniz doğal yüz maskelerinden ilki yumurta. Yüzünüzün parlamasını istiyorsanız yumurtanın akını çırpıp yüzünüze sürün. Yumurta yüzünüzde sertleşecek. Birkaç dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Hiçbirimizin mutfağından eksik olmayan bir mucize; yoğurt. Ilık yoğurdu yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Karşınızda temiz ve gözenekleri sıkışmış bir cilt olacaktır.

Şimdi sırada tonik yerine kullanılabilecek bir ürün var. Tahmin ettiğiniz gibi sirke. İki su bardağı suya ekleyeceğiniz bir yemek kaşığı sirke yüzünüzde tonik etkisi yaratır ve yüzünüzde bir ferahlık hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda yüzünüzü temizler ve kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olur.

Botoks etkisi yaratan bir ürün ister misiniz? O ilaçlara o kadar para vermenize gerek yok. Çözüm mutfağınızda. Muz. Çeyrek su bardağı yoğurt, 1 orta boy muz ve 2 çorba kaşığı balı iyice karıştırın ve bu maskeyi yüzünüze sürüp 8- 10 dakika bekletin. Sonuç; gergin ve güzel aynı zamanda da nemlenmiş muhteşem bir yüz.

Ve bir klasik; salatalık maskesi. Dilimlediğiniz salatalık dilimlerini yüzünüze yerleştirin, yüzünüz dinlenir ve yumuşarken siz de bu hissin tadını çıkartın.

Bir tatlı kaşığı Türk kahveniz ve bir tatlı kaşığı zeytinyağınız var mı? O zaman Türk kahvesi maskesi ile aynı aynı zamanda muhteşem bir peelinge sahipsiniz demektir. Bu peeling hem yüzünüzü nemlendirir, hem siyah noktaların oluşmasına engel olur hem de diğer o içinde ne olduğunu bilmediğiniz peelinglere o kadar para vermekten kurtarır.

Siyah noktalar için bir diğer seçenek de limon suyu ve yoğurt karışımı. Bu maskeyi hazırlamak için bir limonu sıkın ve bir kâse yoğurda katın. Yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve kurumuş olan maskeyi ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

Gördüğünüz gibi bunlar hepimizin buzdolabını açtığında karşısına hep çıkan şeyler. E o zaman hala ne duruyorsunuz? Derdinizin devasını bu yazıda okudunuz. Gidin ve yapmaya başlayın.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

error: Copyright! Yaşamloji