doğal çatlak kremi doğal çatlak kremi Doğal Çatlak Kremi Tarifleri do al  atlak kremi
doğal çatlak kremi

Doğal Çatlak Kremi Tarifleri

Vücuttaki çatlaklar çeşitli sebeplerden oluşabilir. Gerek yanlış beslenme, gerekse hamilelik gibi özel dönemler bunda etkilidir. Ancak en önemli etkenler arasında, yaşın ilerlemesi ve kilo alıp verme yer alır. Doğal çatlak kremi tarifleri ile bunlara doğal çözüm önerileri hazırlayabilirsiniz. Özellikle kadınların çok etkilendiği bu sorun, hazırlanacak bakım kremleriyle azaltılabilir. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz, bitkisel kremleri uygulamadan önce çatlakların olduğu bölgenin iyice keselenmesine dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni cildin temiz olması kremlerde kullanılan ürünleri daha kolay emmesi ve daha etkili olmasındandır. Yalnız krem yapımında kullanacağınız yağların soğuk sıkma yöntemiyle üretilmiş olanlardan tercih edin.

Doğal Çatlak Kremleri Tarifleri

Doğal Çatlak Kremleri Tarif 1

 • 20 gram badem yağı
 • 20 gram kakao yağı
 • 20 gram kayısı yağı
 • 20 gram gliserin
 • 10 gram çörek otu yağı
 • 10 gram zeytinyağı
 • 10 gram kantaron yağı
 • 10 gram keten yağı

Bu bitkisel yağların hepsini birlikte karıştırın. Bunu çatlakların olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Her gün düzenli olarak tekrarladığınızda, çatlak oluşumunu önler, mevcut olanları azaltabilirsiniz. Ancak uygulamadan önce cildinizi mutlaka keseleyin.

Doğal Çatlak Kremleri Tarif 2

Vücut çatlakları için uygulayabileceğiniz bu doğal bakım kreminde, badem yağı ve elma yağı karışımını kullanabilirsiniz. Yine her gün keselediğiniz cildinize ve çatlakların üzerine bu karışımla masaj yapın.

Doğal Çatlak Kremleri Tarif 3

Doğal çatlak kremi olarak bu tarifi kullanabilirsiniz. 1 adet ayvanın çekirdeklerini bir kâsenin içerisine koyun. Üzerine 1 ölçü kaynar su ilavesi yapın. Bunu akşamdan hazırlayın ve sabaha kadar bekletin. Sabahleyin suyunu süzerek, içerisine hindistan cevizi suyu ilave ederek hepsini birlikte karıştırın. Bunu cam bir kavanozun içinde saklayabilirsiniz. Her gün cildinizi keseleyerek, çatlakların üzerine masajla birlikte karışımı tatbik edin. Özellikle kadınlar doğumdan sonra oluşabilecek çatlaklar için bunu kullanabilir. Hızlı bir şekilde cildin toparlanmasına neden olacak doğal çatlak kremi tarifi oldukça faydalı olacaktır.

Doğal Çatlak Kremleri Tarif 4

Bu doğal çatlak kremi tarifinde 10 damla kayısı yağı, 1 adet E vitamini ampulü birlikte karıştırılır. Cildinizi önce banyo sırasında zeytinyağlı sabunla yıkayın. Ardından hazırladığınız karışımı cildinizdeki çatlaklara masajla birlikte sürün. Hem cildiniz nemlenmiş olacak, hem de çatlakların oluşumu azalacaktır. Cildinizde olan çatlaklar içinde azaltıcı etki yapacaktır.

Doğal Çatlak Kremleri Tarif 5

Bu doğal çatlak kremi özellikle dudak çatlakları için kullanılabilir. Bunun için ceviz yaprağını ve adaçayını sıcak suyun içinde demleyin. Bununla dudak çatlaklarının olduğu bölgeye kompres yapın. Daha sonra dudaklarınıza biraz bal sürerek 15 dakika bekletin. Bu sayede dudak çatlaklarını önler ve tedavi edilmesini sağlarsınız.

Doğal Çatlak Kremleri Tarif 6

 • 20-30 damla lavanta yağı
 • ¼ fincan avakado yağı
 • 1 su bardağı benmari usulü eritilmiş kakao yağı

Bu malzemelerin hepsini kâsenin içinde karıştırın. Bu karışımı cildinizde bulunan çatlaklara yine masaj yaparak uygulayın. Cildinizi keselemeyi unutmayın. Bu doğal çatlak kremi hem ruhen sizi rahatlatacak, hem de çatlaklardan en kısa sürede kurtulmanıza ve cildinize esneklik kazandırmaya yardımcı olacak bir tarif bu.

error: Copyright! Yaşamloji