basen eritme diyeti basen eritme diyeti Basen Eritme Diyeti basen eritme diyeti
basen eritme diyeti

Basen Eritme Diyeti

Özellikle kadınların kâbusu olarak nitelendiren bölgesel kilolu olma durumu erkeklerinde oldukça rahatsız olduğu bir biline bir vücut oranı düzensizliğidir. Bu vücut oranı düzensizliğinde en çok şikâyet edilen ise basen ve kalçanın normalden daha büyük olması ve yağların burada toplanmasıdır. Basen ve kalçada yağların birikmesi buradan kilo alımı ile olup diyet uygulamalarında bölgesel zayıflama değil bütünsel zayıflama sebebi ile vücudun diğer parçalarında incelme yaşanırken bu bölgede daha az yaşanıp orantısızlık devam eder.

Basen Eritme Diyeti Yapmadan Önce

Basen eritme diyeti ile basenlerinizdeki fazlalıklardan kurtulup daha düzgün bir kalçaya kavuşabilirsiniz.

Basen diyeti uygularken yapılacak olan egzersizlerde bu doğru gelişime yön verip daha sıkı bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Bu diyet programına girmeden önce mutlaka kendinize güvenin. Bu programı ve egzersizleri düzenli yapabilmek için kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Nasıl zamanında iş gitmek zorunda iseniz bu uygulamaları da her gün düzenli yapmanız sonuca ulaşmanızda etkili olup, düzenin bozulması durumunda olumsuz sonuç ile karşılaşıp hüsrana uğramanın da önüne geçersiniz.

Bu arada unutmamanız gereken başka bir nokta ise bu diyet ile hızlı kilo vermek amaç değildir. Sağlıklı kilo verilimi sağlanıp daha düzgün bir vücuda sahip olabilmek öncelik olarak kabul edilir.

Basen Erime Diyet Programı

Mutlaka her sabah kahvaltıdan önce ılık suya limon ve balı karıştırıp tüketin. Ardından bir adet şeftali ve kabuklu olarak elmayı tüketin.

Yaklaşık bir kibrit kutusu kadar yağsız peyniri ara öğün olarak tüketmeniz mümkün.

Öğlende ise yeşil salata ve ızgara tavuk yiyebilirsiniz. Yalnız tavuk bir porsiyon olup derisi olamaması gerekir.

Ara öğünde kabuklu elma ve yaklaşık 5 tane yulaflı bisküvi tüketin.

Akşam yemeği sırasında zeytinyağlı fasulye, yeşil salata ve 1 dilim kadar kepekli ekmek tüketmeniz önerilir.

Ardından yatamadan yarım saat önce tarçınlı ılık süttü bir bardak için.

Gün içinde mutlaka bol miktarda su tüketip bu diyeti iki ay boyunca düzenli olarak uygulayın.

Basen Eritme Egzersizleri

Her diyet programında olduğu gibi bölgesel olan bazen eritme diyetinde de yürüyüş tavsiye edilir. Bunun yanı sıra masaj uygulamaları yaparak buradaki sarkmalarında önüne geçebilirsiniz.

Basen eritme egzersizlerini evinizin rahat ortamında her gün belirli zaman diliminizi ayırarak yapabilirsiniz.

Çömelme Hareketi

Çökme hareketi oldukça hızlı etki yapan egzersiz uygulamalarındandır. Dümdüz durun ellerinizi öne doğru uzatıp bir sandalyeye ya da tabureye oturuyor gibi eğilin. Bu aşamada bacaklarınızı biraz açın ardından sırtınız dik olarak doğrulun. Eğilirken nefes alıp durulurken nefes verin.

Kalça Kaldırma

Diğer bir basen eritme hareketini pilates topu ya da kanepeniz yardımı ile yapabilirsiniz. Kanepeye yakın bir yere dizlerinizi bükerek uzanın ardından ayaklarınızı kanepeye koyarak kalçanızı yukarı kaldırın. Bu işlemi önce yavaş yavaş yapın. Yukarı kalçanızı kaldırırken nefes alın inerken nefes verin.

Bacak Uzatma

Bir başka yöntem ise tek bacak uzatma yöntemi bu ayakta ve uzanarak da yapılabilir ya da her ikisini yapabilirsiniz. Yere yüzükoyun uzanın ve ayağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp indirin. En az 15 kez bir bacak ve diğeri de 15 kez olacak şekilde uygulayın. Ayakta uygulama yaparken ise dik durun ve öne doğru bir şeye uzanır gibi eğilirken tek ayağınızı da yukarı kaldırın. Burada gerilme ve yukarı uzatabildiğiniz kadar uzatmak önemlidir.

Basen Yağlarını Eritmek İçin Günlük Yapılacaklar

  • Egzersizleri ihmal etmeden her gün düzenli olarak yapın.
  • Gazlı içecekler ve hazır meyve sularından uzak durun.
  • Su tüketimine önem verip bolca su tüketmeye çalışın.
  • Şekere ve tuza en az önemi verip özellikle hamur işlerinden uzaklaşın.
  • Kalori oranı yüksek olan besinlerden kendinizi sakının.
error: Copyright! Yaşamloji