basen eritme  Basen Eritme, Basen Eritmek İçin Neler Yapılmalı? basen eritme
basen eritme

Basen Eritme, Basen Eritmek İçin Neler Yapılmalı?

Basende Oluşan Yağları Tanıyalım

Vücutta oluşan yağları temizlemenin, yağlı tencereleri temizlemek kadar uğraştırıcı ve özel yöntemler gerektirdiğini bilmek zorundasınız.  Nasıl ki sonunda o yağlanmış tencere tertemiz oluyorsa, siz de basenlerinizdeki yağların yok olacağına ve inceleceğine inanmalı ve bundan kesin bir şekilde emin olmalısınız. Basenin nasıl eritilmesi hakkında doğru bilgileri bizden öğreneceksiniz ve uyguladığınız zaman hayal ettiğiniz basenler yaptığınız çalışmalar neticesinde gerçek olmuş olacak.

Basen Neden Yok Edilmek İstenir?

Bayanların genel olarak incecik bir bel ve aşağıya doğru irileşen basen yapısında olmaları genetik olan durumlarından kaynaklanmaktadır. Kilo alma durumunda özellikle basenin olduğu bölgeleri kalçalar gibi hızlıca irileşmektedir. Normalden daha büyük basenlerden nasıl sadece diyet yapmak mı yoksa egzersizler kendi başına çözüm olabilir mi? Basenlerden kilo almak kimileri için kabul edilebilen bir durum olsa da estetik bakımından büyük sorun teşkil etmektedir. Uygun beslenme tarzı ile basen hareketleri soruna kalıcı bir biçimde çözüm olabilecektir.

Basen estetik ameliyatına hiç gerek olmadan bunu nasıl yapabiliriz sorusunun cevabı yazımızda.

Vücut yapısı itibarıyla iri bir gövdeye sahip olmak durumunda aşırı şekilde düşük kilo ağırlığına sahip olmak da bazı durumlarda sağlığın beraberinde kaybedilmesine yol açabilmektedir. Herkes kendine uygun vücut ağırlığına sahip olmalıdır. Vücudun sıkılaşabilmesi için sürekli hareket etmek gerekiyor. Ev işleri bunların arasında önem teşkil eden bir yer tutmaktadır. Erkeklerde karın bölgesi tarafından alınmış olan kilolar kadınlar için basen bölümünde toplanan yağlar ortaya çıkmaktadır.

Basen Eritme

Güzel ve dik bir kalçaya sahip olmak çoğu kadının hayalleri arasındadır. Kadınların bu isteği, deniz      ve bikini mevsiminin yaklaşmasıyla daha çok ayyuka çıkmakta. Basen bölgesinden kilo vermek kolay değildir. Hatta göbek bölgesinden sonra gelen en inatçı yağlardandır. Bu sebeple basen bölgesindeki yağları eritmek amacıyla diyet ve egzersizden oluşmuş olan bir program belirlemelisiniz.

Yalnızca basen eritme diyetleri uygulamak bu yağlardan kurtulmanızda fayda göstermez. Uzun bir zaman aç kalsanız da selüloitleriniz ve basende birikmiş yağlarınız yok olmaz. Yapmış olduğunuz diyetinizi uyluk kaslarını çalıştıran egzersizlerle desteklemek zorundasınız. Fakat birçoğumuz bunları yapmak konusunda  istikrar gösteremiyoruz.

Hızlı bir şekilde uyluk bölgenizden kilo vermek istiyorsanız, bazı yaşam tarzınızı değiştiren değişiklikler yapmak en iyisidir.
Basen eritmek amacıyla yapılmakta olan diyetler pratik açıdan uygulanabilir olmalıdır. İp ve dans atlama gibi yağ yakma egzersizleri her zaman diğer spor egzersizlerinden daha başarılı sonuç verirler.

Basen Eriten Yiyecekler

Yağ yakıcı özelliği kanıtlanmış yiyeceklerle beslenerek, basenlerde oluşan yağları eritmek mümkündür. Beslenmenizde yağ yakan yiyeceklere yer verin ve hayal etmiş olduğunuz pantolonları rahatça giyin.

Basen Eritebilmek İçin Yapılabilecekler

Yürüyüş Yapmak

Bazı kişiler yürümekten pek hoşlanmaz ancak yürümek basen eritmenin en etkili olan yollarındandır. İş yeriniz size yakınsa önerimiz, arabaya binmemelisiniz, yürüyerek gidip gelmeye çalışın, kısa zamanda basenlerinizdeki incelmeyi fark edeceksiniz. Yürüyüş yaparken vücut kaslarınızın 600 den fazlası çalışır. Zayıflamak için de yürüyüş vazgeçilmezlerdendir. Yağları yakmaya yardımcı olur, vücudu şekillendirip ve sıkılaştırır.

Asansör Kullanmamaya Çalışın

Her zaman asansör yerine merdivenleri kullanmayı tercih etmeye çalışın. Merdiven çıkıp inmek basen eriten doğal bir egzersizdir. Merdivenlerden yürümeniz bedeniniz yerçekimine karşı iş yapmış oluyor bu da kalça, basen, bacak ve baldır kaslarını sıkıştırıyor. 2 ay boyunca günde yaklaşık 10 dakikalık bir merdiven çıkma işlemi, 6 ayda günde 30 dakikalık yürüyüşle eş değer kalori yaktırıyor

Düzenli Olarak Bisiklet Sürün

Bisiklet sürmek hızla kalça eritme yollarından biridir. Bisiklet sürüp sürekli basenlerinizin üzerinizde durup, burada ki kaslarınızın çalışması üzerine yoğunlaşmış oluyorsunuz. Bisiklet kullanan insanların basen bölgelerine dikkatli baktığınızda sıkı, güzel, şekilli ve fit olduklarını görürsünüz.

Düzenli Olarak Koşun

Koşmak basen eriten basit ve zevkli egzersizlerden biridir. Ev bisikletinde koşmak size eğer sıkıcı geliyorsa, açık alana çıkın ve doğayla baş başa yerlerde koşu yapın. Bu spor hem kısa zamanda basenlerinizi şekillendirecek hem de sizi stresten arındıracaktır.

Abur Cubur Yememeye Dikkat Edin

Abur cuburları, işlenmiş besinleri mümkün mertebe hayatınızdan çıkarmaya bakın. Özellikle basen bölgelerindeki selüloittin en büyük nedenlerinden biri de trans yağların bu bölgelerde birikmesidir. Cips, hamburger, marketlerde gördüğümüzü süslenmiş paketler, bunlar basenlerinizde ki yağların bir numaralı sorumlularındandır.

Yeterli Derece Su İçin

Yeterli su içtiğinizde midenizde tokluk hissi olacaktır. Böylece az yiyerek formunuzu koruyacaksınız. Su içmek, besinlerin sindirimini kolaylaştırır, özellikle eritmek istediğiniz basenlerinizdeki yağ birikintisinden kurtulabilirsiniz. Günde 2 litre yani 8 bardak su için. Egzersiz yaparak, beslenmenize dikkat ederek, günde 2 litre su içerek kısa zamanda mükemmel bir basene kavuşmuş olacaksınız.

İp Atlayın

İp atlamak kadınlar için çocukluk anıları süsleyen bir oyun olsa da, egzersiz ve antrenman olarak azımsanamayacak faydalar içerir. Her yerde ve her zaman yapılabilmesi, özellikle kış aylarına girdiğimiz günlerde işimize çok yarayacaktır. İp atlamak uyluk kaslarını çalıştırmayı sağlayan son derece etkili bir egzersizdir. Bu sporu yapmak hem zevk verecek hem de kısa sürede ince basenlere kavuşmanızı sağlayacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji