başarı başarı Başarı İçin! ba  ar  y   yakalamak
başarı

Başarı İçin!

 Başarıyı Yakalamak İçin Kendinize Güvenin!

İnsanlar vardır. Önlerine çıkan zorluklar karşısında ne yapacaklarını bilemezler, şaşırıp kalırlar. Bir süre kendilerini toparlayamazlar. Güç işlerlerden korkarlar, kaçarlar. Kendi kendilerine bir iş yapamayacaklarına inanırlar. Bunun için ele aldıkları bütün işlerde başkalarının yardımlarını beklerler. Sonuçlarından emin olamazlar. Karşılarına çıkan zorlukların, karşılaştıkları başarısızlığın sorumluluğunu başkalarında ararlar. Daima kolay işler yapmak arzusu duyarlar. En küçük bir başarısızlık karşısında ümütsizliğe düşerler. Karamsarlığa kapılırlar ve kötümser olurlar. Hep başarısız olacaklarını sanırlar. Bu yüzden başarısızlıkla sonuçlanan bir işe yeniden başlamak olanağı bulamazlar. Kendilerine inanamazlar, güvenemezler. Yetersizliklerine inanırlar. Varlıklarını, yaptıkları işlerdeki başarısızlıklarla , azlıkları ve yetersizlikleri inancıyla değerlendirirler. Yeni işlere başlamakta zorluk çekerler. Başladıkları her işte yeni başarısızlıklar göstereceklerine inanırlar.

 

Yaşamloji’den hayata tutunmanız için öneriler ve tavsiyeler. Bu yazı 2 bölümden ulaşmaktadır. 2. Bölümü okumak için bu linke tıklayın!

 Mücadeleci Olun!

Farklı insanlarda mücadelecidir. Güçlüklerden kaçmazlar. Ellerine aldıkları işi bitirmeden bırakmazlar. Başarısızlıklar karşısında sarsılmazlar. Bu başarısızlıkları kendilerine yakıştırmazlar. Yarım kalan işleri yeniden ele alıp bitirirler. Mücadeleyi uğraşmayı hayatın temel özelliklerinden biri gibi sayarlar, kendilerine güvenirler. Daha doğrusu hayatlarının bu yönlerinde, alanlarında kendilerini başarılara ulaştırabilecek yeterli gerçek varlıklarını yaşarlar. Güçlü kimselerin yaşama yön çizgisini izlerler. Daha yerinde bir değişle, yaradılışlarında yer alan yetenekleri yaratıcı birer güç haline getirmek arzusunu duyarlar. Dürtüsel eğilimlere, hazzın çekiciliğine karşı gerektiği zamanlarda direnirler. Bu eğilimlerini, has çekiciliğini üstün amaçlara yöneltirler. Böylece kendilerini daha da güçlendirecek bir ruhsal uyuma ulaşırlar.

 Pes Etmeyin!

Hayatın, kendisinden kaçan insanları kovaladığını bilin. Karşısında direnenlerin mücadelelerini sürdürenlerin yüzlerine güldüğünü unutmayın. Böyle bir mücadele için gerekli olan olanaklara sahip olduğunuzu hatırlayın. En zayıf zamanlarınızda bile, istediğiniz taktirde ve istediğiniz ölçüde kendinizi güçlü bulabileceğinizden kuşku duymayın. İnsanın, yaradılışının olduğu kadar kendisinin de bir eseri olduğunu unutmayın. Kendinizi yeterli, güçlü bulduğunuz zamanları düşünün. Varlığınızda her şeyi yapabilecek bir kendinizi bulursunuz. Bu ise, böyle bir kimse olabileceğinizi göstermektedir. Yine kendinizi her bakımdan yetersiz, mücadele gücünden yoksun biri gibi düşünün. Gerçekten böyle biri olursunuz. Bir şeye el sürmek istemezsiniz. Yaşadığınız hayatı benimsersiniz. Kaderinizin sorumluluğunu varlığınızın dışında ararsınız. İş dünyanızın ve çevrenizin bütün isteklerine boyun eğersiniz.

 Yılmayın, Usanmayın!

İnsanları mücadeleden yoksun bırakan birçok nedenler vardır. Gelin beraber online yaşam koçu muz Yaşamloji olarak bunlara beraber bir göz gezdirelim. Bunlar arasında aşağılık kompleksi ve suçluluk duygusu geniş ölçüde rol oynarlar.

Gerçekten aşağılık kompleksini duyan insanlar, kendini her bakımdan yetersiz, zayıf bulurlar. Kendilerini beğenmezler. Çok zeki insan olsa bile, varlıkları ile ilgili bu duyguların etkileriyle, zihinsel yeteneklerinden yararlanamaz, iyi düşünemezler. Hayat mücadelesinin, savaşının normal bir şekilde sürmesine olanak veren irade gücündün yoksun kalırlar. Soğuk kanlı, sakin olamazlar. Çabuk heyecanlanırlar, sinirlenirler, korkaklık gösterirler. Sıradan kimselerin yaptıkları işlerde bile çoğunlukla başarısızlık yaşarlar.

error: Copyright! Yaşamloji