saç dökülmesine bitkisel çözüm saç dökülmesi, ahmet maranki, ne iyi gelir, sebepleri, belirtileri, sac dokulmesine, bitkisel çözüm Ahmet Maranki Saç Dökülmesi Bitkisel Çözüm sac dokulmesine bitkisel cozum
saç dökülmesine bitkisel çözüm

Ahmet Maranki Saç Dökülmesi Bitkisel Çözüm

Ahmet Maranki – Saç dökülmesini önleyen bitkisel formüller; saç dökülmesi sorunu, hepimizin hayatında sıkça karşılaştığımız sıkıcı bir durumdur.

Genellikle, mevsim geçişlerinde görülen saç dökülmeleri, bazı durumlarda, önemli sağlık sorunlarının da belirtisi olabilmektedir.

Yetersiz ve yanlış beslenme, sağlığa uygun olmayan saç bakım ürünleri kullanma, kansızlık, guatır ve diyabet gibi sağlık sorunları, saç dökülmelerine neden olabilmektedir.

Saç dökülmesi sorunu, hafife alınmaması gereken, önemli bir problemdir. Zamanında önlem alınmayıp, saçlardaki dökülme durdurulamazsa, kısa süre sonra, saç diplerinde açılmalar oluşabilir. Bir süre sonra, kellik denilen istenmeyen bir durum ortaya çıkabilir.

Günde 40-50 tel kadar saç dökülmesi, uzmanlar tarafından normal bir durum olarak kabul edilmiştir. Ancak, elinizi saçınıza her attığınızda, bir tutam saç elinize geliyorsa, banyoda ve evin zemininde, sürekli size ait saç telleri görülüyorsa, zaman kaybetmeden, etkili bir yönteme başvurmalı, saç dökülme sorununun bir an önce önüne geçmelisiniz.

Saç dökülmesine bitkisel çözümler

Burada sizlerle paylaşacağımız bitkisel yöntemler, düzenli uygulandığında, saç dökülmelerini durduracak ve açılan saç derisinde, yeni saçların oluşmasına yardımcı olacaktır.

Saç dökülmesine ne iyi gelir başlıklı diğer bir yazımızı da okumanızı öneriyoruz. Çok faydalı bilgiler evde uygulayabileceğiniz saç dökülmesini önleyecek yöntemlerden bahsedilmiştir.

Sarımsak: Saç dökülmesi sorununun giderilmesinde, en etkili yöntemler, sarımsakla hazırlanan kürlerdir. Bu kürlerden, en çok uygulanan ve her zaman olumlu sonuçlar alınan yöntem, zeytinyağı ve sarımsak karışımıdır.

4-5 diş sarımsak soyulup güzelce ezilir.. Bir çay bardağı zeytinyağına, ezilen sarımsaklar eklenip iyice karıştırılır. Elde edilen, sarımsaklı zeytinyağı karışımı, saç diplerine masaj yaparak yedirilir. Saçlar toplanıp, plastik bir bone, streç film ya da temiz bir poşetle sarılıp bir saat kadar bekletilir. Bol sıcak su ve şampuanla yıkanıp güzelce durulanır. Bu uygulama, haftada iki kez gerçekleştirildiğinde, hem saç dökülmesinin azaldığı hem de saçların canlanıp güçlendiği görülecektir.

Sarımsakla yapılan bir başka kür de, sirkeyle hazırlanır. 4-5 diş sarımsak dövülüp bir litre suya eklenir. Üzerine, bir su bardağı kadar sirke ilave edilip, ocakta 10 dakika kaynatılır. Elde edilen sirke- sarımsak karışımı kürle, saçlar, haftada 2 kez yıkanır.

Ahmet Maranki Saç Dökülmesi Ne İyi Gelir?

Isırgan otu: Saç dökülmelerinde etkili olan bir başka yöntem de ısırgan otudur. Sağlık üzerine olumlu etkileri sayılamayacak kadar çok olan ısırgan otu, bahar aylarında, kırsal kesimlerde, bol miktarda bulunur. Bu imkanı bulamayanlar ise, aktarlardan, kurutulmuş olarak ısırgan otunu temin edebilirler.

İki çorba kaşığı taze ya da kuru ısırgan otu yaprağı, iki su bardağı suya koyulup kaynatılır. 5 dakika kadar kaynadıktan sonra, 5 dakika da demlendirilir. Suyu süzülüp, saçlar diplere masaj yapılarak yıkanır. Önce bir poşetle ıslak saçlar toparlanıp poşetin üzerine havlu sarılır. Bir saat kadar bekletilip durulanır.

Meneviş yaprağı: Meneviş adı verilen ağacın yapraklarından bir avuç kadar alınır. Güneş altında kurutulur. Güzelce ezilip bir miktar kınayla birlikte bir litre suda kaynatılır. Yarım saat kadar kaynadıktan sonra süzülür. Süzülen meneviş suyu, saçların yıkanacağı suyla karıştırılarak 2 günde bir saçlar bu karışımla yıkanır. Düzenli uygulama sonucu, saç dökülmelerinin azaldığı görülecektir.

Hindistan cevizi sütü: Aktarlarda veya bazı büyük marketlerde bulunabilen Hindistan cevizi sütü, bir miktar su ile karıştırılıp lapa haline getirilir. Elde edilen karışım, saç diplerine masaj yapılarak sürülür. Bir havluyla sarılıp yirmi dakika bekletilir ve ılık suyla durulanır. Haftada bir ya da iki kere uygulandığında, saç dökülmesi sorunu kısa sürede ortadan kalkacaktır.

error: Copyright! Yaşamloji