kar sporları kış sporları Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları k     sporlar   nelerdir

Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları

En Heyecanlı Kar Aktiviteleri ve Popüler Kış Sporları Nelerdir?

Adı üstünde daha çok soğuk kış mevsiminde, kar yada buz üzerinde yapılan sporlar ‘kış sporu’ olarak adlandırılmaktadır. Kış  sporları profesyonel anlamda düşünülürse genel olarak adrenalini yüksek, iyi düzeyde motivasyon ve dikkat gerektiren, heyecanlı, teknik gerektiren ve tehlikeli sporlardır.Amatör bağlamda düşündüğümüzde son derece eğlenceli ve keyifli aktivitelerdir. Aşağıdan sizler için derlediğimiz en iyi 7 örnek, kışın yapılacak sporlar vardır.

Kayak: En çok bilinen ve tercih edilen kış sporları arasında ilk sırada kayak gelir. Kayak kendi arasında alp disiplini, skiboarding, kuzey kombine gibi farklı profesyonel dallara ayrılır. Kış sporu olimpiyatlarının gözde yarış kategorileri arasındadır. Kayak merkezlerinde eğlence amaçlı, herkes tarafından yapılan kayak genellikle alt tarzı kayak olarak bilinir.

kış sporu kayak kış sporları Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları kayak sporu

Kar Uçurtması: Giderek popülerliği artan Snow Kite, büyük karlı arazilerin yanında buz üzerinde de yapılabilen oldukça eğlenceli ancak bir o kadar kondisyon gerektiren bir kar sporu diyebiliriz. Burada sporcu, kayak, buz pateni yada snowboard üzerinde kar uçurtmasını adrenalin depolayarak idare etmeye çalışmaktadır. Paraşüt kimi zaman kişiyi metrelerce yükseğe çıkarmaktadır. Özellikle yüksek adrenalin yaşamak isteyenler dağın üzerinden atlamaktadır.

Snow Kite proru kış sporları Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları kar para    t

Snowboard: Özellikle son yıllarda revaç bir spor dalıdır. Snowboardı bu kadar gözde bir spor haline getiren, adrenalini yüksek, heyecanlı bir o kadar da eğlenceli bir kar sporu olmasıdır. Snowboard kışın, karda yapılan bir tür kaykaydır. Kayak kökenli olarak gelişmiş ve daha sonradan başlı başına bir spor dalı olmuştur.

kış sporu snowboard kış sporları Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları Snowboard k     sporu

Kızak kar sporu: Bobsled, skeleton yada luge gibi spor kızakları ile yapılan profesyonel spordur. Amatör ve eğlence amaçlı olarak değişik kızak türleriyle de kışın yapılan sporlar arasındadır. Profesyonel anlamda, luge kızaklarla yapılan spor genellikle yapay ve eğimli buz pistlerinde; yarışmacının el ve ayaklarını piste değdirmeden kızağa yön verdiği hem kadın hem de erkeklere yönelik kızak sporudur. Skeleton kızaklar ise kar üzerinde yapılan kızak sporunda kullanılır. Bobsled kızakları ise bob pistlerinde dümenci ve kızağa denge sağlayan sporcularla yürütülen bir takım sporu için özel tasarlanmıştır.

kızak kış sporu kış sporları Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları k  zak

Snow Tubing sporu: Çocukların da rahatlıkla yapabildikleri eğlenceli bir spor aktivitesidir. Burada özel bir şişme kızak spor malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu özel kızak, şişme bir halka bot görünümündedir. Botları birbirine bağlayarak daha eğlenceli bir hale getirmek mümkün.

kar sporları kış sporları Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları Snow Tubing

Kar Raftingi Spor: Hızlı kar sporlarının başlıcalarındandır. Burada kar raftinginin motor gücü yüksek araçlarla çekildiği aktivite en sık yapılan ve popüler olan türüdür. bunun yanı sıra bildiğimiz rafting gibi kürek yardımıyla da yapanlar vardır. Hafif yüksek bir yerden kayılıyor.

kış sporu kar kış sporları Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları kar raftingi

Karda Yürüyüş: Karlı zeminde özel hazırlanmış ayakkabılar ve özel spor malzemeleri ile karşı arazide yapılan kendi belirli içinde bir disiplini  olan bir spor ve aktivitedir.

kış sporu kar kış sporları Adrenalin Dolu En Heyecanlı Karlı Kış Sporları kar y  r  y

Sizin de aklınıza gelen karlı havalarda veya sürekli yaptığınız kış sporları var ise yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

error: Copyright! Yaşamloji